آیلتس IELTS چیست؟

آیلتس یکی از آزمون بین الملی زبان انگلیسی است.آزمون بین المللی آیلتس توانایی برقراری ارتباط در زبان انگلیسی را با توجه به مهارت های چهار گانه Listening ، Reading ، Speaking ، Writing در افرادی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان تحصیل یا کار کنند، می سنجد. آزمون آیلتس در دو نوع مختلف آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال ترینیگ برگزار می شود. آزمون بین المللی آیلتس از سال 1989 به عنوان آزمونی استاندارد و جهانی که توانایی های لازم برای برقراری ارتباط در زبان انگلیسی را می سنجد، مورد پذیرش قرار گرفته است. برگزارکنندگان IELTS به طور مداوم در بخش تجقیقات سرمایه گذاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که آزمون در هر زمان و هر مکانی که برگزار می شود عادلانه است و شرایط برای همه افرادی که با ملیت ها و سوابق و جنسیت و سبک زندگی متفاوت در آن شرکت می کنند، برابر باشد.

IELTS مخفف چیست؟

IELTS مخفف (International English Language Testing System) است و در فارسی به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد.

  آیلتس برای مهاجرت

آزمون بین المللی آیلتس

از لحاظ بین المللی، تمرکز آزمون بین المللی آیلتس بر روی محتوا می باشد. طیف های گوناگونی از لهجه های بومی ( آمریکای شمالی، استرالیایی، نیوزیلندی و بریتانیایی) در بخش شنیداری مورد استفاده قرار می گیرند و در تمامی قسمت های آزمون انواع مختلف انگلیسی استاندارد از داوطلبان پذیرفته می شود. از قوانین و مقررات آزمون بین المللی آیلتس آگاه باشید. آشنایی با قوانین و مقرات آزمون بسیار مهم است. این اطلاعات در بخش Notice to Candidates در فرم درخواست قابل مشاهده است. با امضای اظهارنامه فرم درخواست تایید می کنید که قوانین و مقررات را مطالعه کرده و با آن موافقید. در اسرع وقت نسبت به ثبت نام اقدام کنید. به محض اینکه احساس کردید برای آزمون بین المللی آیلتس آماده هستید در نزدیکترین مرکز آیلتس ثبت نام کنید و در اسرع وقت با این مرکز تماس بگیرید زیرا ممکن است تعداد داوطلبانی که در یک تاریخ خاص در آزمون شرکت می کنند محدود باشد. هزینه آزمون باید زمان ثبت نام پرداخت شود.البته بهتر است بعد از آمادگی جهت سنجش نهایی در آزمون آزمایشی آیلتس یا آزمون ماک شرکت کنید.

کارنامه آزمون بین المللی آیلتس

این كارنامه حاوي يك نمره براي هر يك از چهار مهارت شنيداري، گفتاري، نگارش و خواندن مي باشد. به علاوه يك نمره كلي نیز برای آزمون گزارش می شود. براي نشان دادن عملكرد قوي در یک Band Score خاص، ممکن است از نیم نمره استفاده شود. نتايج آزمون 13 روز بعد از آزمون صادر مي شوند. دربرخي مراكز داوطلبان مي توانند جهت دريافت نتيجه به آنجا مراجعه كنند. ساير مراكز، نتايج را پست مي كنند. مراكز آزمون مجاز به اعلام نتايج به صورت تلفني و يا از طريق نمابر و پست اكترونيك نيستند. تنها يك كپي از كارنامه از آزمون بین المللی آیلتس به داوطلب ارائه خواهد شد و كارنامه ديگري صادر نخواهد شد بنابراين داوطلبان بايد در حفظ اين كارنامه كوشا باشند. مراكز آزمون همچنين مجاز هستند كپي كارنامه را به صورت رايگان به حداكثر 5 موسسه معتبر بفرستند.

اعتبار كارنامه آزمون بین المللی آیلتس

موسسات معتبر معمولا كارنامه هايي كه بيش از دو سال از زمان صدورشان ميگذرد را قبول نمي كنند مگر اينكه داوطلب مداركي دال بر حفظ يا بهبود سطح زباني خود پس از آزمون ارائه دهد. همكاران مركز آيلتس مجاز به تاييد اعتبار نتايج آزموني كه بيش از دو سال از زمان آن ميگذرد نيستند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آیلتس برای ثبت نام در آزمون بین المللی آیلتس مدارک زیر مورد نیاز است: 1.دو قطعه عکس پاسپورتی 2.کپی مدارک شناسایی 3.فرم‌های مخصوص ثبت نام 4.پرداخت هزینه ثبت نام موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس : نکات، بایدها و نبایدها این روزها، موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف زبان آموزان شده است. دلیل این مسئله هم مشخص است: هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چه تحصیل باشد، چه کار و چه مهاجرت، به احتمال خیلی زیاد نیاز به نمره بالایی در آزمون بین المللی آیلتس دارید. واقعیت این است که موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس آنقدرها هم دور از دسترس نیست. بدون شک گرفتن نمره بالا در آیلتس درست مانند هر امتحان دیگری نیاز به تمرین و آمادگی دارد، اما این صحبت به این معنی نیست که خود را درگیر روش‌های عجیب و غریب کرده یا برای مدتی زندگی را به کام خود تلخ کنید! ما در اینجا تلاش کرده‌ایم به نکاتی ساده و کاملا عملی اشاره کنیم که رعایت آنها به شما کمک خواهد کرد نمره بسیار بهتری در آزمون بین المللی آیلتس بگیرید . امیدواریم این نکات برای شما هم سودمند بوده و بتوانند به شما در موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس کمک کنند. با ما همراه باشید! آزمون بین المللی آیلتس

برای موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس چه باید کرد؟

امتحان آیلتس شبیه آزمون‌های دیگر نیست که لازم باشد برایش خود را صرفا درگیر کلی کتاب و جزوه کنید. برای موفقیت در این آزمون، نیاز به تکنیک و خلاقیت داشته و البته باید بدانید که چگونه مطالعه کنید. هدف اصلی ما در این مطلب هم آشنا کردن شما با همین چگونگی ها است. پس می‌رویم به سراغ اصل مطلب! دایره واژگان (Vocabulary) خود را گسترش دهید. گفته شده که اگر کلمات زیادی بلد باشید، بعدها خواهید توانست گرامر و ساختارهای دستوری خود را اصلاح کنید؛ اما اگر بخواهید اول به سراغ گرامر رفته و بعد کلمه یاد بگیرید، کار کمی برای شما سخت می‌شود. در آموزش آنلاین آیلتس که در ایرانلتس تحت عنوان آیلتس تضمینی برگزار میشود ، به زبان آموزان یاد داده می‌‎شود چطور کلمات را در جای مناسب خود استفاده کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای گسترش دایره واژگان انگلیسی، مطالعه کردن است. در اینجا منظور از مطالعه خواندن کتاب‌های درسی نیست، بلکه هر نوع متن به زبان انگلیسی و از هر جنس و محتوا، می‌تواند برای شما مفید باشد. پس به این نکات توجه داشته باشید: اصطلاحاتی را یاد بگیرید که در متون آکادمیک زیاد به کار می‎روند. به جای کلمات تکی، عبارت‌ها را یاد بگیرید. از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی خوب استفاده کنید. بیش از به کلمات بسیار تخصصی نپردازید. اصطلاحات مفید حاوی این کلمات را یاد بگیرید. سعی کنید در مکالمه و نوشتن از این واژگان استفاده کنید. سعی کنید به صورت مرتب در روزنامه‌ها مجلات و وبسایت‌ها مطلب بخوانید.  

متن بخوانید! در حین خواندن، معنی کلمات را حدس بزنید و پیش بروید. متن‌ها را به صورت هدفمند بخوانید. چه سوالی را قرار است جواب بدهید؟ در متن به دنبال چه اطلاعاتی می‌گردید؟ به سوالات بسیار توجه کنید. در بسیاری از موارد مخصوصا در آزمون‌های آکادمیک، معنی کلمات تخصصی در کنار متن توضیح داده شده است. در حین خواندن، دیکشنری را کنار بگذارید. متن را تمام کنید و سوالات را جواب دهید. وقتی کار تمام شد، هر قدر دلتان خواست می‌توانید معنی کلمات جدید را چک کنید! نوشتن را تمرین کنید. بخش 1: درباره اطلاعات داده شده در دیاگرام صحبت کنید، نه خودِ دیاگرام (لازم نیست بگویید کدام جمله در ستون چندم دیاگرام نوشته شده). به سراغ مسائل مهم رفته و با استفاده از جملاتی برای آنها دلیل بیاورید. یکی از بهترین روش‌های تمرین برای بخش 1 Writing، تمرین روی جدول‌ها و نمودارهای داخل روزنامه‌ها یا مجله‌ها است. بخش 2: سوال را به دقت تحلیل کنید. قبل از نوشتن متن اصلی، برای تک تک پاراگراف‌های خود برنامه ریزی کنید. تمام قسمت‌های سوال را با دقت بخوانید. کمی زمان برای خود در نظر بگیرید تا بتوانید در انتها متن خود را ویرایش کنید. قبل از امتحان اشتباهات رایج خود را شناسایی کرده و سعی کنید آنها را رفع کنید. روی تلفظ‌ها (Pronunciation) و روان صحبت کردن (Fluency) کار کنید. بخش Speaking، از سه قسمت تشکیل شده است. این سه بخش عبارت هستند از مصاحبه ساختاری (Structured Interview)، گپ کوتاه (Short Talk) و مصاحبه آزاد (Free Interview). کل این فرآیند شاید 5 دقیقه هم طول نکشد. برای روان صحبت کردن((Fluency طولانی مدت حرف زدن را با خود تمرین کنید. با خودتان بلند بلند صحبت کنید طوری که صدای خود را بشنوید. همیشه صدای خود را ضبط کرده و دوباره گوش کنید تا متوجه نقاط ضعف خود شوید. برای بهبود تلفظ(pronunciation) تا می‌توانید در رادیو، تلویزیون و فیلم‌ها به صحبت‌های افراد انگلیسی زبان گوش دهید. کلمات و جملات را بعد از شنیدن آنها تکرار کنید و سعی کنید تاکید روی بخش‌ها (Stress) و بالا و پایین رفتن‌‎ها (Intonation) را درست رعایت کنید. همیشه صدای خود را ضبط کرده و دوباره گوش کنید تا متوجه نقاط ضعف خود شوید. مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید.

یکی از بهترین راه‌های بهبود این مهارت، گوش کردن به اخبار به زبان انگلیسی است. برای موفقیت در آزمون بین المملی IELTS، بخش Listening اهمیت فراوانی داشته و خوشبختانه گرفتن نمره خوب در این بخش کار سختی هم نیست. فقط توجه داشته باشید که: در زمان آزمون بین المللی آیلتس ، هر یک از فایل‌های صوتی تنها یک بار پخش خواهند شد. پس در هنگام تمرین در منزل، هیچ وقت دکمه Pause را نزنید! بعد از تمرین می‌توانید هر قدر که دوست دارید دوباره به فایل گوش کرده و متن آن را نیز چک کنید. موقع تمرین بعد از چک کردن جواب‌ها، دویاره به فایل گوش دهید تا متوجه اشتباهات خود شوید. در هنگام آزمون، حواستان جمع باشد که سوال چیست و قرار است دقیقا به چه چیزی پاسخ دهید.

شرکت مجدد در آزمون بین المللی آیلتس (Re-taking IELTS)

هیچ محدودیتی جهت شرکت مجدد در آزمون بین المللی آیلتس وجود ندارد. چنانچه نمره دلخواه خود را کسب نکردید، می توانید به محض اینکه برای شرکت در آزمون احساس آمادگی کردید، مجددا ثبت نام کنید. به خاطر داشته باشید چنانچه تلاش زیادی برای بهبود سطح زبان خود نکنید، بعید است نمره بیشتری کسب کنید.

درخواست تصحیح مجدد(Enquiries on Results)

چنانچه از نمره خود راضی نباشید می توانید از مرکزی که در آنجا آزمون داده اید درخواست بازنگری نمرات کند (درخواست تصحیح مجدد). این درخواست را باید ظرف حداکثر شش هفته از روز آزمون انجام دهید. می توانید انتخاب کنید کدام بخش از آزمون بین المللی آیلتس مجدداً تصحیح شود. برای انجام این سرویس مبلغی از شما دریافت می شود و چنانچه نمره شما در هر بخش افزایش پیدا کند این مبلغ مسترد خواهد شد. رسیدگی به درخواست تصحیح مجدد شش تا هشت هفته زمان می برد. آزمون بین المللی آیلتس

شرایط خاص

به منظور اینکه اطمینان حاصل شود توانایی زبانی داوطلبان به صورت منصفانه و صحیح مورد ارزیابی قرار می گیرد، آیلتس خدمات جامعی برای آن دسته از داوطلبان که دارای شرایط خاص از قبیل مشکلات یادگیری، شنوایی و یا بینایی هستند در نظر گرفته است. چنانچه شما نیاز به نسخه اصلاح شده ای از آزمون بین المللی آیلتس ، برای مثال به شکل خط بریل، دارید باید از سه ماه قبل به مرکز آزمون اطلاع دهید. این زمان برای آماده کردن نسخه اصلاح شده آزمون ضروری می باشد. اگر نیاز به هماهنگی های اداری خاصی، مانند زمان اضافی، دارید باید از شش هفته قبل اطلاع دهید. لطفاً برای مطرح کردن شرایط و نیازهای خود با مرکز آزمون مربوطه تماس بگیرید. در انتهاامیدواریم این نکات بتوانند به شما در موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس کمک کنند. اما به این مورد هم توجه داشته باشید که میزان تلاش و پشتکار شما است که می‌تواند تضمین کند نمره خوبی در آزمون بین المللی آیلتس بگیرید.


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰

برچسب ها