آیلتس آکادمیک

رایج‌ترین و پرطرفدارترین نوع آزمون آیلتس ، آیلتس آکادمیک می‌باشد که برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و محیط‌های علمی و یا انجام یک حرفه را دارند، طراحی شده است. آیلتس آکادمیک، برای ارزیابی مهارت و دانش شما در استفاده مؤثر از زبان انگلیسی در ارتباطات علمی و آکادمیک مورد استفاده قرار می‌گیرد

آیلتس آکادمیک‌ (IELTS Academic)‌‌‌ برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد به بالا و در واقع مهاجرت تحصیلی دارند مناسب است.

ساختار سوالات به طور کلی چهار مهارت ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ آیلتس و رایتینگ به صورت جداگانه سنجیده می شود. بخش لیسنینگ و اسپیکینگ آکادمیک و آیلتس جنرال کاملا مشابه است ولی سوالات در بخش رایتینگ و ریدینگ فرق دارند. بخش‌های ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ در یک روز و پشت سرهم برگزار می‌شوند. اما بخش اسپیکینگ در یک روز جداگانه برگزار می‌شود. متن ریدینگ و رایتینگ آزمون جنرال متنوع است و به موضوعات مختلفی می پردازد و معمولاً از تلویزیون، اینترنت، رادیو و روزنامه انتخاب می شوند. در حالی که در آیلتس آکادمیک، موضوع متون محدود تر و در حوزه علمی و دانشگاهی به صورت اختصاصی است.

سوال همیشگی که کدامیک راحت تر است و نیاز به مهارت و تکنیک کمتری دارد. به طور قطع نمی توان گفت کدام راحت تر است، آیلتس آکادمیک و جنرال دو آزمون با پلتفرم های متفاوت هستند که داوطلب با توجه به اهداف و نیاز خود آزمون مناسب را انتخاب می کند. همانطور که پیش تر گفته شد جنرال برای افرادی که صرفاً قصد مهاجرت دارند یا در مقاطع تحصیلی پایین تری هستند مناسب است در حالیکه آیلتس آکادمیک مناسب افرادیست که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالا را در کشورهای انگلیسی زبان دارند.

متن ریدینگ و رایتینگ جنرال کلی تر و حول موضوعات اجتماعی بوده و از روزنامه، رادیو، تلویزیون و اینترنت گرفته شده است. در مقابل متن ریدینگ و رایتینگ آیلتس آکادمیک در زمینه موضوعات علمی و دانشگاهی بوده و در عین حال که مشکل است ولی می تواند از نظر محدود بودن موضوعیت یک مزیت به حساب بیاید.

اگر می‌خواهید خود را برای آزمون آیلتس آکادمیک آماده کنید پیش از هر چیز ابتدا نمره هدف خود را مشخص نمایید. از آنجا که آزمون آیلتس آکادمیک آزمونی بر اساس نمره (۱ تا ۹) در هر مهارت و نمره کلی (Overall) است حتماً آموزش خود را بر اساس نمره هدف برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی در دو جنبه حائز اهمیت است.

برای ثبت نام در آزمون آیلتس آکادمیک باید از طریق مراکز رسمی برگزاری آزمون آیلتس در ایران اقدام نمایید.

گام بعدی نوع نمره مورد درخواست از طرف موسسه مقصد است، این نمره به دو صورت overall و یا per skills درخواست می‌شود. تفاوت بین این دو نوع محاسبه نمره نیز تاثیر بالایی در برنامه ریزی آموزشی در یادگیری هر مهارت خواهد داشت. از آنجا که آزمون آیلتس آکادمیک بر اساس چهار مهارت ارزیابی می‌شود تفاوت بین نوع نمره درخواستی باعث تغییر برنامه ریزی در یادگیری هر مهارت با توجه به توانایی شما در هر یک خواهد داشت. از آنجا که نمره overall میانگین نمرات شما در چهار مهارت است به عنوان مثال اگر حداقل نمره overall مورد درخواست از شما ۶ باشد شما می‌توانید با نمره ۷ در مهارتی که در آن قوی‌تر هستید نمره ۵ در مهارتی را که در آن ضعف دارید را جبران کنید و به هدف مورد نظر دست یابید. اما اگر از شما نمره 6 به صورت per skills در خواست شده باشد شما باید در هر مهارت حداقل نمره ۶ را کسب نمایید و داشتن نمره ۵ در یک مهارت شما را از هدفتان دور خواهد ساخت.

گفتنی است تنها تفاوت بین دو آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی یا جنرال، بخش writing task 1 می باشد. برای اطلاع دقیق از چگونگی تفاوت بین آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال با این مقاله نوشته شده توسط دپارتمان آیلتس (IELTS) آموزشگاه کوکی گیشا همراه باشید.

رایتینگ task 1 آزمون آیلتس (IELTS) آکادمیک از شما میخواهد تا اطلاعات موجود در عکس ها را آنالیز و توصیف کنید. این عکس ها شامل موارد زیر می باشند:

  • نمودار میله ای
  • نمودار خطی
  • نمودار دایره ای (کلوچه ای)
  • جدول
  • نمودار حالت

به طور کل شما میتوانید آیلتس آکادمیک را با اهداف زیر دنبال کنید:

  • ادامه تحصیل یا آموزش در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد
  • ثبت نام در یک نها شغلی و فنی حرفه ای (مثال:پزشکی,پرستاری ,مهندسی و حسابداری)

آیلتس اکادمیک مهارت مورد نظر زبان انگلیسی برای محیط آکادمیک آموزشی عالی رامورد سنجش قرار میدهد.تکالیف و متون برای کلیه آزمون دهندگان صرف نظر از مرکز تحصیلی شان قابل دسترسی میباشد.
آموزش آنلاین آیلتس به صورت آیلتس تضمینی در مرکز آموزش آیلتس ایرانلتس در این مرکز همچنین می توانید از آزمون ماک های آکادمیک و جنرال نیز بهره برید


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰

برچسب ها