موفقیت در آزمون آیلتس

این روزها، موفقیت در آزمون آیلتس تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف زبان آموزان شده است. دلیل این مسئله هم مشخص است: هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چه تحصیل باشد، چه کار و چه آیلتس برای مهاجرت، به احتمال خیلی زیاد نیاز به نمره بالایی در آزمون آیلتس دارید.واقعیت این است که موفقیت در آزمون آیلتس آنقدرها هم دور از دسترس نیست. بدون شک گرفتن نمره بالا در آیلتس درست مانند هر امتحان دیگری نیاز به تمرین و آمادگی دارد.ما در اینجا تلاش کرده‌ایم به نکاتی ساده و کاملا عملی اشاره کنیم که رعایت آنها به شما کمک خواهد کردکه به موفقیت در آزمون آیلتس دست یابید.

برای موفقیت در آزمون آیلتس چه باید کرد؟

امتحان آیلتس شبیه آزمون‌های دیگر نیست که لازم باشد برایش خود را صرفا درگیر کلی کتاب و جزوه کنید. برای موفقیت در آزمون آیلتس، نیاز به تکنیک و خلاقیت داشته و البته باید بدانید که چگونه مطالعه کنید.

نکاتی جهت موفقیت در آزمون آیلتس

مهم‌ترین نکته برای کسب موفقیت در آزمون آیلتس ، مطالعه هدفمند و با برنامه‌ریزی مشخص است. چون شما باید ۴ مهارت را هم‌زمان امتحان بدهید، پس بهتر است که به‌صورت هم‌زمان، برای آمادگی این ۴ مهارت اقدام کنید.طوری نباشد که هر هفته یک مهارت را کارکنید! این روش نادرست است. هر ۴ مهارت در روز کار شود تا همواره با شرایط آزمون، ساختار آزمون و مهارت تست‌زنی و نوشتن مقاله آشنا شوید.مطالعه هدفمند، نیاز به منابع آیلتس خوب و مشاوران و مدرسان خوب دارد. همچنین شرکت در آزمون ماک بسیار مفید بوده که البته تمامی شرایط لازم برای موفقیت شما در این آزمون توسط موسسه ی ایرانلتس فراهم شده از آموزش آنلاین آیلتس و آیلتس تضمینی تا ماک آیلتس به عبارتی دیگر هر آنچه برای موفقیت در آزمون آیلتس نیاز دارید به صورت آنلاین در ایرانلس برای شما عزیزان قابل دسترس می باشد

حداقل نمره‌ای که در آزمون آیلتس نیاز دارید را بدانید.

تلاش کنید که پیش از آمادگی برای شرکت در آزمون IELTS ، از دانشگاه موردنظر خود درباره حداقل نمره موردنیاز (minimum band score requirement) سؤال کنید. کسب نمره ۵ با نمره ۵.۵ و ۶ و نمره ۶ با ۷ بسیار متفاوت است.برای کسب نیم نمره بیشتر، گاها چند ماه مطالعه بیشتر و آشنایی حرفه‌ای‌تر با مهارت‌های زبانی ۴ گانه آزمون نیاز است.

داوطلبان مقطع کارشناسی در آزمون آیلتس

داوطلبان کارشناسی جهت موفقیت در آزمون آیلتس حداقل به نمره ۵.۵ نیاز دارید. مگر اینکه بخواهید در دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی‌ زبان تحصیل کنید که نمره بالای ۶ موردنیاز خواهد بود.بنابراین محل تحصیل و دانشگاه مقصد، در حداقل نمره‌ای که نیاز دارید تأثیرگذار است.

مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در آزمون آیلتس

داوطلبان ارشد و دکترا جهت کسب موفقیت در آزمون آیلتس بدانید که برای اخذ ادمیشن از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و آمریکای شمالی و حتی آسیا، اخذ مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ تا ۷ موردنیازاست.هرچقدر نمره شما از ۷ بالاتر باشد، امکان دریافت بورس تحصیلی برایتان فراهم‌تر می‌شود. به این نکته توجه کنید.اگر قصد دارید دستیار تدریس استادی باشید، مهارت گفتاری شما باید نمره بالاتر از ۷.۵ داشته باشید. برای دستیاری تحقیقاتی، نمره حداقل ۷ در قسمت رایتینگ موردنظر خواهد بود.

چک کردن ایمیل

از روزی كه ثبت نام ميكنيد تا پايان امتحان, حتما ايميل خود را برای اطلاعات امتحان چك کنید. گاهي اوقات ايميل ها به قسمت Spam و يا Promotion میروند.

داشتن پاسپورت

براي آزمون مصاحبه و كتبی پاسپورت خود را همراه داشته باشيد. امتحان آیلتس مدارکی مانند خروج از کشور لازم دارد. آیا میتوان بدون پاسپورت از کشور خارج شد؟

نباید هایی برای موفقیت در آزمون آیلتس :

  1. دیر به جلسه امتحان نرسید بر طبق قوانین IELTS از ورود افرادی که دیر برسند جلوگیری خواهد شد.
  2. پاسخ سوالها رو حفظ نکنید. سوالها مانند هم نیستند برای همین روش پاسخ را یاد بگیرید و از حفظ کردن جوابها پرهیز کنید.
  3. در امتحان مكالمه دستپاچه نشوید و تند و مغشوش صحبت نکنید. اگر برای پاسخ حضور ذهن نداريد از قوه تخيل خود استفاده كنيد.
  4. بیش از حد نگران گذشت وقت نباشید. با حوصله به سوالها پاسخ دهید و نگذارید استرس از دست دادن زمان به شما غلبه کند.

درنهایت مهم ترین نکته جهت موفقیت در آزمون آیلتس تلاش داوطلب مورد نظر و داشتن اساتید مجرب و دانستن تکنیک ها و دانش کافی میباشد.آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش آنلاین آیلتس ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۰:۱۲:۵۴
مراکز برگزاری آیلتس ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۰۱:۱۱:۲۱
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰
منابع آیلتس چیست؟ ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۰۴:۰۶:۲۰

برچسب ها