فقط چند ماه فرصت دارید و نمره آیلتس 7 یا 8 می خواهید؟

همانطور که میدانید کسب نمره بالا در آزمون آیلتس کاری سخت و دشوار است و شما نیاز اختصاص دادن تمام توان, تلاش و زمان خود برای مطالعه را دارید.موفقیت شما بستگی به روش حل تمرین ها, راهی که برای نوشتن مقاله ها (Essay) انتخاب می کنید و مدیریت زمان شما دارد.افرادی که روش درست را می دانند, نمره خوبی در این آزمون کسب خواهند کرد.اگر هدفتان بدست آوردن نمره بالا در آزمون آیلتس می باشد, شما به مهارت بالا در برقراری ارتباط که یکی از بخش های اولیه آزمون آیلتس است؛ نیاز دارید.

نکات لازم برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس:

 1. تمرین تمرین تمرین

       حتی یک بومی انگلیسی زبان بدون تمرین کردن نمی تواند نمره بالا در آزمون آیلتس کسب کند، بنابراین شما نیاز دارید تا تست های فراوانی را انجام دهید و بر روی آن ها تمرین کنید تا برای بدست آوردن نمرات بالا اعتماد به نفس داشته باشید.

 1. فهمیدن و تشخیص الگو

     می توانید با انجام نمونه تست های مختلف متوجه ساختار و الگوی دقیق آزمون آیلتس شوید. هنگامی که الگوی اصلی برای شما مشخص باشد می توانی به راحتی به نمره بالا در آزمون آیلتس دست پیدا کنید.

 1. جلسات آموزشی آنلاین

     شما می توانید به دنبال جلسات آموزش آنلاینی باشید که امکان فراهم کردن کلاس های ویدئویی آموزشی زنده را برای شما فراهم می کند و به صورت آنلاین سطح شما را ارتقا می دهد. ایرانلتس به عنوان اولین ارائه دهنده ی آموزش آنلاین آیلتس تضمینی در ایران و اولین برگزار کننده ی آزمون ماک انلاین می تواند شما را در این مهم یاری دهد.

نکات امتحان آیلتس:

گوش دادن (Listening)

 • قبل از شنیدن ,دستور العمل ها و سوالات را با دقت مطالعه کنید.
 • تلاش کنید تا ایده ای از آن موقعیت بدست بیارید. سخنران چه کسی است؟ آنها کجا حضور دارند؟چرا آنها در حال صحبت هستند؟
 • بخاطر بسپارید؛شما فایل صوتی را فقط یک بار میتوانید گوش دهید. شما باید در همان لحظه هم بخوانید,هم بنویسید وهم گوش دهید.
 • سوالات به ترتیب هستند و جواب آنها به ترتیب در گفت و گو می آید.
 • به کلمات راهنما مانند با این حال(However), با اینکه(Although) و سرانجام(Finally) گوش دهید. این کلمات به مشا کمک خواهند کرد تا بتوانید پیش بینی کنید که سخنران در ادامه چه چیزی خواهد گفت.

نمره بالا در آزمون آیلتس

خواندن

 • هر متن را ابتدا بصورت سطحی مطالعه کنید و تلاش کنید تا درک اولیه ای از اینکه کلیت متن درباره چه چیزی می باشد بدست بیاورید. متن درباره چه چیزی است؟ برای چه کسی نوشته شده بود؟
 • عنوان و زیرعنوان را با دقت مطالعه کنید.
 • نکته اصلی هر پاراگراف چه چیزی است؟ هر پاراگراف شامل یک ایده اصلی منحصر به خود می باشد. سوالات بر این ایده های اصلی متمرکز خواهند شد.

نوشتن


برای تمرین شماره یک خیلی کوتاه و کم ننویسید

شما باید 150 کلمه نوشته باشید, و برای تمرین شماره 2 نیاز به نوشتن 250 کلمه دارید.مطمئن شوید که کمتر از این مقدار ننوشته باشید زیرا در اینصورت نمره این قسمت برای شما کم خواهد شد.ایده ای داشته باشید از اینکه شما بصورت معمول در یک خط چه تعداد کلمه می نویسید.به این ترتیب شما تقریبا میدانید که چه تعداد کلمه نوشته شده است بدون اینکه تعداد کلمات را شمارش کنید؛شما به احتمال وقت کافی برای انجام اینکار را نخواهید داشت.

خیلی طولانی و زیاد ننویسید

ممتحن به دنبال کیفیت است نه کمیت! با زیادتر نوشتن لزوما نمره بالاتری در این قسمت نخواهید گرفت,بنابرین بدون دلیل زیاده نویسی نکنید.این کاملا به توانایی نوشتاری شما بستگی دارد.یک فرد سطح بالا که نیاز به وقت کمتری برای چک کردن جملات از نظر گرامری دارد ,برای نوشتن بیشتر زمان خواهد داشت.

برنامه ریزی کرده و جواب های خود را چک کنید

درست در همان لحظه شروع,نوشتن را آغاز نکنید و قبل از آن کمی فکر کنید و در پایان زمان تعیین شده نیز نوشتن را متوقف کنید.زمان شروع را به چک کردن و فهمیدن دقیق سوالات،طوفان مغزی ایده های خود و برنامه ریزی کردن برای جواب هایتان اختصاص دهید.در انتها کمی زمان به چک کردن جملات از نظر گرامری تخصیص دهید.

زمان بیشتری روی تمرین شماره 2 بگذارید

بیشتر نمرات به تمرین شماره 2 تعلق دارد و این تمرین به بیش از 100 کلمه نیاز خواهد داشت.بنابراین 20 دقیقه روی تمرین شماره 1 و 40 دقیقه روی تمرین شماره 2 وقت بگذارید.مهم نیست که در ابتدا شروع به نوشتن کدام تمرین میکنید.

به طور واضح بنویسید

شما بر اساس دست خطتان رتبه بندی نمی شوید؛با این حال،اگر ممتحن موفق به خواندن بعضی از چیزهایی که شما نوشته اید نشود.این به شما کمکی نخواهد کرد! بنابراین سعی کنید که به طور واضح بنویسید.

به طور واضح سازماندهی کنید

ممتحن را با دیواری از نوشته ها روبرو نکنید!اطمینان حاصل کنید که متن را پاراگراف بندی میکنید تا بحث های مختلف یا موضوعاتی را که مورد بحث قرار می گیرند از هم تفکیک کنید.

صحبت کردن

جواب کامل بدهید ، فقط جواب های یک کلمه ای ندهید.
به طور واضح صحبت کنید و نگران لهجه خود در صحبت کردن نباشید.هرکسی لهجه متفاوتی زمان انگلیسی صحبت کردن دارد.مهمترین نکته این است که شما کلمات را به بهترین شکل تلفظ کنید تا ممتحن به خوبی آن ها را متوجه بشود.
کلمات توصیفی به کار ببرید
از کلمات خسته کننده ای مانند good, bad, nice یا okay استفاده نکنید.کلمات هیجان انگیزی که احساسات شما را بیان کند بکار ببرید.
تمرین کنید تا از کلمات سطح بالاتری به ازای کلمات ساده تری که میدانید استفاده کنید همانند: thrilled بجای Happy یا Depressed بجای Sad .

از اصطلاحات عامیانه استفاده نکنید

شما 11 دقیقه فرصت دارید تا بهترین مکالمه انگلیسی را که در تمام سالهایی که در حال یادگیری زبان انگلیسی بوده اید به نمایش بگذارید!رسمی بودن را نسبت به غیر رسمی بودن انتخاب کنید.

سرعت ثابت داشته باشید

خیلی سریع یا خیلی آهسته صحبت نکنید. 
این نکات را با تمرین زیاد به طور جدی دنبال کنید،سپس خواهید دید که به طور قطع نمره بالا در آزمون آیلتس کسب خواهید کرد.


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰

برچسب ها