تاثیر نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا

جهت درک اهمیت نتیجه آزمون آیلتس برای مهاجرت به استرالیا ، لازم است اندکی با فرایند مهاجرت به این کشور و نحوه امتیازبندی ویزاهای متفاوت این کشور آشنا شوید.

به طور خلاصه می‌توان گفت فرآیند مهاجرتی استرالیا که توسط اداره مهاجرت استرالیا مدیریت و اجرا می‌گردد، بر اساس کسب حداقل امتیاز برای هر نوع ویزا است. انواع ویزاهای سفر به استرالیا با نام یک Subclass شناخته می‌شوند. برای مثال چنانچه شما متقاضی ویزای Subclass-190 (ویزای مهاجرت از طریق نیروی کار حرفه‌ای) هستید، باید حداقل ۶۰ امتیاز بر اساس رتبه‌بندی امتیازی اداره مهاجرت استرالیا به دست آورید. تاثیر نمره IELTS در چنین ویزایی بسیار بالاست و به طور مثال با دارا بودن نمره ۶ در آزمون IELTS که نمره متوسطی است به شما هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد. با داشتن نمره آیلتس ۷ الی ۸، ده امتیاز و با دارا بودن نمره IELTS بالاتر از ۸ شما بیست امتیاز به دست خواهید آورد. شاید این مثال کوتاه خود به تنهایی گویای اهمیت نمره آزمون آیلتس در اپلیکیشن مهاجرتی استرالیا باشد.

سوال‌های آیلتس آکادمیک جهت سنجش توانمندی متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی است . سوال‌های آزمون آیلتس جنرال ، بر روی بررسی توانمندی متقاضیان دریافت کار در کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، کانادا و نیوزیلند و همچنین بر روی مهارت‌های عمومی مورد نیاز در روابط کاری و اجتماعی تمرکز می‌کند. با ذکر این توضیح کوتاه بدیهی است که متقاضیان ویزای تحصیلی باید نتیجه آزمون Academic و متقاضیان ویزاهای کاری و مهاجرتی نمره آزمون General را ضمیمه مدارک خود کنند. حداقل نمره آزمون برای ویزای تحصیلی که لازمه آن شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک است را در سایت دانشگاه مورد نظر باید جستجو نمائید ولی به طور کلی کمترین نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا برای تمامی دانشگاه‌های آنجا نمره ۶٫۵ است.

سوالات متداول در مورد مدرک آیلتس

نمره آیلتس تا چه زمانی اعتبار دارد؟

نتیجه آزمون IELTS از تاریخی که آزمون گرفته می شود 2 سال است.البته برای استرالیا تا ۳ سال اعتبار دارد.

حداقل نمره لازم آیلتس برای مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

حداقل نمره IELTS برای استرالیا و برای اقامت دائم میانگین امتیاز 6 در هر چهار بخش های این آزمون است.

برای مهاجرت به استرالیا براساس نمره IELTS چند امتیاز خواهید گرفت؟

برای امتیاز آیلتس 6 هیچ امتیازی برای اقامت دائم استرالیا داده نمی شود. اگر بتوانید نمره بالاتر یعنی 7 بگیرید، 10 امتیاز به دست می آورید . برای نمره IELTS 8 و بالاتر حداکثر امتیاز یعنی 20 امتیاز را از سوی اداره مهاجرت استرالیا دریافت می کنید.

امتیاز تسلط بر آیلتس برای مهاجرت به استرالیا :

آیلتس شش : 0 امتیاز

آیلتس هفت : 10 امتیاز

آیلتس هشت : 20 امتیاز

نکته:منظور نمره ی آیلتس در چهار مهارت است. یعنی در همه مهارت ها (Speaking, writing ,reading ,listening)

افزایش مهارت 4 گانه برای شرکت در آیلتس از طریق آموزش آنلاین آیلتس در موسسه ی ایرانلتس به صورت آیلتس تضمینی در دسترس می باشد همچنین شما عزیزان میتوانید جهت سنجش میزان مهارت های خود در آزمون ماک های این موسسه شرکت کنید که هم نوع جنرال و هم نوع آکادمیک آن در دسترس می باشد و شما می توانید تمامی مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید.


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش آنلاین آیلتس ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۰:۱۲:۵۴
مراکز برگزاری آیلتس ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ ۰۱:۱۱:۲۱
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰
منابع آیلتس چیست؟ ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۰۴:۰۶:۲۰

برچسب ها