آیلتس برای مهاجرت به کانادا

یکی از بهترین مقاصد تحصیلی ،کاری و زندگی در خارج از کشور برای ایرانیان کشور کانادا بوده است و مهمترین عملی که همواره برای همه ما پیش می آید. بحث نمره ی آیلتس مهاجرت به کانادا که مورد نیاز برای دریافت پذیرش ، پیشنهاد شغلی و یا مهاجرت به عنوان نیروی کار استانی است ، در این مقاله با هم نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا و روش دریافت آن را بررسی میکنیم.

بررسی راه های مهاجرتی کانادا از جهت نیاز به مدرک آیلتس

همانطور که می دانید، امکان مهاجرت به کانادا از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و روش های خاصی مثل پناهندگی و ازدواج وجود دارد.در صورتی که قصد بررسی این روش ها با توجه به نیاز به مدرک زبان داشته باشیم، در روش مهاجرت کاری به کانادا که به عناوینی مثل اسکیل ورکر و اکسپرس اینتری یاد می شود، داشتن مدرک زبان از الزامات مهم است و راهی برای مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان نیست.روش هایی مثل ازدواج (غیر واقعی) و پناهندگی هم روش هایی اشتباه و غیر قانونی برای مهاجرت به کانادا محسوب می شوند.کانادا مثل نیوزلند و استرالیا از مقصدهای مهاجرتی ایرانیان در چند دهه اخیر به شمار می رود.توجه کنید که چه برای مهاجرت سرمایه گذاری و چه مهاجرت تخصصی یا نیروی کار (skilled migrants) و چه مهاجرت کارآفرینی به کانادا، از متقاضیان اصلی (principal applicant) درخواست می شود تا علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز جهت اپلای در فرآیند رقابتی مهاجرتی و رعایت امتیازهای مورد نظر، مدرک زبان ارائه کنند.بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، حتی اگر بالاترین نمره مورد نیاز برای مهاجرت را در اختیار داشته باشید، پرونده شما بررسی نخواهد شد.شما در صورتی که از ارائه مدرک زبان معاف هستید که متولد کشورهای انگلیسی زبان مورد تایید اداره مهاجرت سه کشور فوق الذکر باشید، در غیر اینصورت می بایست مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه را ضمیمه مدارک خود کنید.شما بایستی حتما مدرک زبان آیلتس جنرال اخذ کنید.

معیارهای آیلتس برای مهاجرت به کانادا

تاثیر نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا تا این حد بالاست که برای آن سیستم اندازه‌گیری یکپارچه در نظر گرفته شده است.متقاضیان بین‌المللی باید نمره خود را در این سیستم که به CLB (Canadian Language Benchmarks) مشهور است، به دست آورند.این سیستم میزان تسلط و تبحر افرادِ بزرگسالِ متقاضی برای مهاجرت به کانادا را توضیح، اندازه‌گیری و شناسایی می‌کند.افرادی که از قبل نمره آیلتس خود را دارند می‌توانند به راحتی CLB خود را بدست آورند، CLB با توجه به نمره چهارگانه آیلتس از ۱ تا ۱۲ شماره‌بندی می‌شود. برای درک بهتر و بدست آوردن نمره CLB خود جدول زیر را مشاهده نمایید.

ارتباط نمره CLB و نمره ی آیلتس

CLB levelReadingWritinglisteningspeaking
1087.58.57.5
97787
86.56.57.56.5
76666
655.55.55.5
54555
43.544.54

 سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا Citizenship and Immigration Canada یا CIC بر اساس تسلط شما به زبان های رسمی کانادا به شما امتیاز می دهد.این امتیازات برروی پرونده مهاجرتی شما بخصوص در گروه های متخصصین Skilled Workers و کارآفرینان Entrepreneurs تاثیر بسزایی دارد.برای اثبات میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی بهترین روش آن است که در آزمون آیلتس IELTS شرکت کنید.

با CLB 10 چند امتیاز خواهید گرفت؟

برای افراد مجرد با این نمره آیلتس کانادا ۳۴ امتیاز تعلق خواهد گرفت و برای افراد متاهل ۳۲ امتیاز. در ماه فوریه ۲۰۱۷ کمترین نمره مورد پذیرش برای برنامه اکسپرس اینتری ۴۴۱ امتیاز بوده است واضح است که ۳۴ امتیاز فقط از نمره زبان کمک بزرگی به شما خواهد بود.

با CLB 9 چند امتیاز خواهید گرفت؟

در صورتی که به این سطح زبان برسید و مجرد باشید ۳۱ امتیاز دریافت خواهید کرد و در صورت متاهل بودن ۲۹ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت. بنابر برخی آمار غیر رسمی کمتر از حدود ۸ درصد متقاضیان مهاجرت به این نمره میرسند.

با CLB 8 چند امتیاز خواهید گرفت؟

خب از آنجایی که بین این سطح نمره و سطوح ۹ و ۱۰ تفاوت بزرگی وجود دارد تعجبی هم ندارد که برای این سطح نمره آیلتس کانادا افراد مجرد و متاهل به ترتیب ۲۳ و ۲۲ امتیاز خواهید گرفت.

با CLB 7 چند امتیاز خواهید گرفت؟

برخلاف دولت استرالیا که برای نمره حداقل ۶ هیچ امتیازی به شما نخواهد داد دولت کانادا برای افراد مجرد و متاهل با این سطح زبان به ترتیب ۱۷ و ۱۶ امتیاز میدهد.امتیازهایی که شاید خیلی بالا نباشند اما در مقایسه با صفر امتیاز دولت استرالیا بهتر و امیدوارکننده تر هستند.

CLB 6 و پایین تر

برای این سطوح برنامه ریزی نکنید چون در بهترین حالت به شما ۸ یا ۹ امتیاز خواهند داد که نمرات ناچیزی هستند و کمک بزرگی در راه مهاجرت به شما نخواهند کرد.


آیلتس برای مهاجرت به کانادا

آیلتس برای مهاجرت به کانادا و شرکت در این برنامه‌های استانی منطقه‌ای هم بسیار مورد اهمیت است.علاوه بر برنامه‌های استانی، مهاجرینی که مقصد خود را کبک در نظر دارند باید بدانند که کبک قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد.همچین باید بدانیم برای تمام سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال برنامه‌های مهاجرتی مخصوصی وجود دارد که فارغ از این تنوع، هر فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد باید کیفیت زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشد.

آیلتس برای تحصیل در کانادا

دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید توانائی‌های زبانی خود را برای صدور مجوز تحصیل تثبیت کنند.یکی از راه‌های تثبیت توانائی‌های زبانی شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و کسب نمره بالاست.آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود که این دو نوع با هم متفاوت‌اند.آیلتس برای مهاجرت به کانادا ، آیلتس جنرال است، اما آیلتس برای تحصیل در کانادا آیلتس آکادمیک است.نمره مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بستگی به موسسه مورد نظر، رشته مورد نظر، و سابقه تحصیلی و زبانی آن متقاضی دارد. ولی این نمره نباید کمتر از ۶ آکادمیک باشد.

آمادگی آزمون آیلتس برای مهاجرت به کانادا

وقتی به محل آزمون می‌رسید کارت شناسایی شما بررسی می‌شود و در صورت عدم ارائه کارت شناسایی و تطابق اطلاعات آزمونی شما با کارت، از ورود شما به محل آزمون ممانعت به عمل می‌آید.علاوه بر کارت شناسائی لازم است که ۲ قطعه عکس هم همراه خود داشته باشید. تنها اجازه دارید، یک مداد یا خودکار، یک پاک‌کن و کارت شناسایی را روی میز خود داشته باشید.اگر در بخش شنیدن، نمی‌توانید به خوبی بشنوید، فوراً به ممتحن اطلاع دهید تا مشکل شما را حل کند، بعد از بخش شنیدن ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا پاسخ‌هایتان را وارد کنید.اما توجه داشته باشید که در بخش خواندن این فرصت ۱۰ دقیقه‌ای را نخواهید داشت.در بخش نوشتن باید حداقل تعداد کلماتی که خواسته شده را در مقاله خود جای دهید و به آن تعداد پایبند باشید.در بخش شنیدن، حفظ کردن آرامش و ارتباط چشمی با شخص ممتحن باعث می‌شود نمره بیشتری بگیریم.نتایج آزمون آیلتس معمولاً ۱۳ روز بعد از آزمون ارائه می‌شوند.در حال حاضر آیلتس برای مهاجرت به کانادا یکی از فاکتورهای اصلی است و امتیاز بسیار بالائی برای آن در نظر گرفته شده است. گرفتن نمره بالای آیلتس برای مهاجرت به کانادا کار سختی نیست، اما بدون تلاش و ممارست هم بدست نمی‌آید!

آنچه مهاجران پیش از درخواست پذیرش باید بدانند :

با توجه به اینکه مهارت زبان با هدف مورد نظر متقاضیان مهاجرت به کانادا رابطه مستقیمی دارد.یک مثال را باهم مرور میکنیم برای مشاغل مربوط به پزشکی باید نمره حداقل ۷ را از آزمون CLB داشته باشند.

درادامه با ما و نمرات اعلام شده توسط پنج دانشگه برترکانادا همراه باشید:
1.دانشگاه تورنتو:
نمره مجموع :7 نمره ی هر چهار مهارت بایدحداقل 6.5 باشد.

2.دانشگاه مک گیل
نمره مجموع:6.5 خوشبختانه محدودیتی برای حداقل نمره ی لازم برای چهار مهارت قرار داده نشده است.

3.دانشگاه بریتیش کلمبیا
نمره مجموع:6.5 نمرات هر چهار مهارت حداقل باید 6 باشد.

4.دانشگاه آلبرتا
نمره مجموع:6.5 نمرات هر چهار مهارت حداقل 5 باشد.

5.دانشگاه مک مستر
نمره مجموع:6.5 نمرات هر چهار بخش حداقل باید 6 باشد. 

افزایش مهارت 4 گانه برای شرکت در آیلتس از طریق آموزش آنلاین آیلتس در موسسه ی ایرانلتس به صورت آیلتس تضمینی در دسترس می باشد همچنین شما عزیزان میتوانید جهت سنجش میزان مهارت های خود در آزمون ماک های این موسسه شرکت کنید که هم نوع جنرال و هم نوع آکادمیک آن در دسترس می باشد و شما می توانید تمامی مراحل را به صورت آنلاین انجام دهید.


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰

برچسب ها