آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس که به آن امتحان ماک آیلتس نیز گفته می شود، نمونه ی شبیه سازی شده از آزمون آیلتس می باشد که امکان سنجش دقیق نمرات در آزمون استاندارد را بدون پیچیدگی های ثبت نام آزمون رسمی و با هزینه ای بسیار کم فراهم می نماید.

از آنجایی که ماک آیلتس ، دقیقا مشابه آزمون آیلتس است و از این جهت آزمون سختی بوده و نیازمند تسلط نسبی به نکات پاسخ دهی به تسک‌های آزمون است.کسانی باید این تست را بدهند که با نکات آزمون آیلتس آشنا باشند و روش‌های مدیریت زمان را هم بدانند مخصوصاً که این آزمون، رایگان نبوده و هزینه‌ای هم بابت برگزاری و تصحیح آن از متقاضیان دریافت می‌شود.

آزمون ماک آیلتس به داوطلبان کمک می کند تا خود را در شرایط واقعی آزمون آیلتس قرار دهند و توانایی های خود را بسنجند.جالب است بدانید که افراد در زمان امتحان بیشتر از زمان معمولی مطالعه یاد میگیرند.ماک MOCK در لغت به معنای تقلیدی است و به آزمونی گفته می‌شود که کاملاً شبیه آزمون اصلی باشد.

آزمون ماک آیلتس یا همان آزمون آزمایشی یا شبیه سازی شده آیلتس، آزمونی مطابق با شرایط آزمون آیلتس و با سؤالات استاندارد شامل چهار بخش Listening/Reading/speaking/writing برای آزمون آیلتس توسط امتحانات آزمایشی ماك آماده شوید.همچنین خودتان را به چالش كشیده تا تكنیك های آزمون اصلی را بیاموزید.


تست های تمرینی در این بخش به شما فرصت میدهند تا:


1.ساختار امتحان آیلتس را بهتر بشناسید.

٢. انواع وظایف خواسته شده از خودتان را بشناسید.

٣. خود را تحت شرایط زمانی آزمایش كنید.

٤. پاسخ های خود را با پاسخ های مدل ارایه شده مقایسه كنید .

آزمون ماک آیلتس با تکیه بر آزمون های ماک آیلتس برای آزمون اصلی آماده شوید.این آزمون ها به شما کمک میکند تا نمره خود را 0.5 تا 1.5 نمره افزایش دهید.در راستای کمک به دانشجویان و افرادی که قصد مهاجرت دارند آزمون های ماک آیلتس همیشه مقرون به صرفه بوده است.


انواع آزمون ماک آیلتس

برای آشنایی بیشتر با نحوه برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس توجه به نکات زیر لازم است:

  • سؤالات کاملاً استاندارد هستند، در هیچ منبعی وجود ندارند و تابحال دیده نشده اند.
  • شرکت کننده می بایست نوع آزمون ماک ایلتس را انتخاب کند. آزمون آیلتس دارای دو نوع آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال است که یکی از آنها باید انتخاب شود.
  • به فاصله یک هفته قبل از آزمون آزمایشی آیلتس، شرکت کننده ایمیلی مبنی بر انتخاب زمان مصاحبه دریافت میکند.
  • در امتحان آزمایشی ماک آیلتس نیز از همان هدفون های حرفه ای روز آزمون اصلی آیلتس استفاده می شود.
  • بعد از تصحیح برگه آزمون Writing توسط ممتحن، اشتباهات شرکت کننده به صورت تشریحی در كارنامه وی درج می شود و به صورت فايل pdf برای وی ارسال خواهد شد.
  • تحلیل آزمون ماک ایلتس مصاحبه و Speaking توسط ممتحن نیز به صورت تشريحی در كارنامه درج خواهد شد.


آيا مي‌دانيد اغلب كساني كه نمره 7 در آيلتس گرفته‌اند، بيش از 2 بار در آزمون آزمايشي ماک آیلتس شركت كرده‌اند؟

آزمون آزمایشی آیلتس يك فرصت بي‌نظير براي تجربه آزمون اصلي با همان شرايط و با هزينه بسيار ناچيز است.كسب تجربه و آگاه شدن از شرايط آزمون آيلتس و لمس تمامي مراحل آزمون يكي از اصول راهبردي براي به دست آوردن نمره مطلوب در آزمون آيلتس است.

در آزمون آيلتس يا هر آزمون مهم ديگري، علاوه بر توانايي‌هاي علمي ـ تخصصي داوطلبان، قابليت‌ها و مهارت‌هاي شخصي آنها نيز در كنترل استرس، مديريت زمان و اعتماد به نفس از اركان اصلي موفقيت در آزمون محسوب مي‌شود.از اين رو به شدت توصيه مي‌گردد كه پيش از آزمون آيلتس، در چند آزمون آزمايشي جهت تطابق و سازگاري با محيط شركت كنيد.علاوه بر اين از نظر تخصصي نيز، تحليل‌هاي اساتيد خبره آيلتس در ارتباط با عملكرد داوطلبان در آزمون بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

آزمون ماک آیلتس

مدت ماک آیلتس (IELTS Mock Test) همانند آزمون آیلتس می باشد که شامل بازه های زمانی ذیل است:
  • Listening 30 min
  • Reading 60 min
  • Writing 60 min
  • Speaking 11-14 min

باید اضافه کنیم که بین آزمون آزمایشی آیلتس مهارت Listening و Reading 10 دقیقه زمان جابه جایی به پاسخنامه وجود دارد.همچنین زمان هر دو نوع General و Academic یکسان است.

مدیریت زمان یکی از اصلی ترین نکات ماک ایلتس است.همانطور که میدانید هر بخش آزمون آیلتس زمان محدود به خود را دارد و شما باید در زمان مشخص به سوالات آیلتس پاسخ دهید.اگر تا زمان آزمون آیلتس تمرین مدیریت زمان نداشته باشید نمیتوانید در آزمون اصلی نمره دلخواه خود را کسب کنید.بسیاری از موارد ممکن است در روز آزمون آیلتس شما اشتباه پیش بیاید و شما باید برای آنها آماده باشید.استرس داشتن در آزمون آیلتس بسیار متداول است و به همان اندازه فاجعه بار است.بسیاری از کاندیداها به دلیل اضطراب یا روبرویی سوالات سخت،نمرات خود را از دست می دهند.اگر قبل از آزمون واقعی به اندازه کافی از تست های ماک استفاده کنید،می توانید به راحتی از این موارد جلوگیری کنید. 

شما می توانید با بهره گیری از آموزش آنلاین آیلتس که در وب سایت ایرانلتس با عنوان آیلتس تضمینی برای شما زبان آموزان عزیز فراهم شده اقدام به ارتقا سطح زبان خود کرده و یا در صورت تسلط کافی از طریق آزمون های ماک آکادمیک و جنرال اقدام به سنجش مهارت خود نمایید.


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰

برچسب ها