آزمون ماک آیلتس، آزمون آزمایشی با شرایط یکسان آزمون آیلتس اصلی است که چه در حالت آنلاین و چه کاغذی برای زبان آموزان منافع بسیار زیادی را به دنبال دارد. با شرکت در ماک آیلتس می توانید مقیاس بسیار مناسبی از امتیاز آزمون اصلی را درک نمایید. شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس یا آزمون ماک مانند آزمون های آزمایشی  کنکور می تواند مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته باشد.

انواع آزمون ماک آیلتس

مثل خود آزمون آیلتس، امتحان ماک هم دو نوع عمده دارد:
  • آزمون ماک آکادمیک
  • آزمون ماک جنرال
بهتر است در هنگام ثبت‌نام، نوع آن را هم به درستی و بسته به نیاز خود، مشخص کنید.   

استاندارد بودن آزمون ماک آیلتس:

آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد می باشد و طراحی سوالات آن کار ساده ای نیست،به همین دلیل صرفا تعداد معدودی از موسسات امکان برگزاری آزمون ماک آیلتس را دارند و هر آموزشگاهی توانایی و قابلیت برگزاری این آزمون را ندارد، به این علت که طراحی سوالات این آزمون مثل ریدینگ یا لیستنینگ اصلا کار ساده ای نیست.

مدت آزمون ماک آیلتس چقدر است؟

این آزمون حداکثر ۳ ساعت زمان می برد که در طی آن مانند آزمون واقعی آیلتس دانشجو باید تمامی تسک های مربوط اعم از ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ را به خوبی وبا قدت کافی مانند آزمون اصلی پاسخ دهد.

آزمون ماک مناسب چه کسانی است؟

از آنجایی که ماک آیلتس ، دقیقا مشابه آزمون آیلتس است و از این جهت آزمون سختی بوده و نیازمند تسلط نسبی به نکات پاسخ دهی به تسک‌های آزمون است، کسانی باید این تست را بدهند که با نکات آزمون آیلتس آشنا باشند و روش‌های مدیریت زمان را هم بدانند مخصوصاً که این آزمون، رایگان نبوده و هزینه‌ای هم بابت برگزاری و تصحیح آن از متقاضیان دریافت می‌شود.  

ممتحنین آزمون ماک آیلتس:

ممتحنین بخش اسپیکینگ در همه مراکز استاندارد و معتبر برگزار کننده آزمون ماک از استاندارد های نمره دهی آیلتس پیروی می کنند ،به همین دلیل نمی توانند به شما نمره ای خیلی بیشتر از توانایی های شما بدهند. البته حتی گاهی بین ممتحنین هم اختلاف ۰٫۵ نمره دیده میشود و نباید برایتان تعجب برانگیز باشد. باید در نظر بگیرید که قرار نیست ملاک انتخاب مرکز برای آزمون ماک و یا اصلی نمرات بالا یا پایین گرفتن باشد. یک آزمون ماک آیلتس خوب سطح واقعی شما را نشون میدهد تا شما بدانید که تا سطح دلخواه چقدر فاصله دارید. اینکه نمره بالاتر ولی غیرواقعی بگیرید نه تنها خوب نیست، بلکه گمراه کننده هم هست و باعث هدر رفتن پول و زمان شما میشود.

میزان آمادگی در موضوعات مختلف در آزمون ماک:

علت بعدی میزان آمادگی شما درباره موضوعات مختلف و آمادگی ذهنی و روحی در روز آزمون می باشد.به طور مثال در یک مرکز آزمون ماک آیلتس، آزمون گیرنده به طور تصادفی از شما در مورد مهاجرت به خارج سوال میکند،و شما دامنه لغات یا مطالعات خوبی در زمینه این موضوع دارید،پس از روحیه خوبی برخوردار هستید و مرتکب اشتباه زیادی نمیشوید،در نتیجه نمره خوبی دریافت میکنید؛پس از مدتی دیگر شما در یک مرکز آزمون دیگر حضور بهم میرسانید و از شما در مورد تربیت فرزند سوال میکنند،از آنجایی که ممکن است در مورد این موضوع خاص، دامنه لغات و اصطلاحات و اطلاعات شما محدود باشد،هول شده و جواب مناسبی نمیتوانید ارایه کنید و در نتیجه نمره کمتری بدست می آورید، و سپس میپندارید که مرکز قبلی استاندارد تر بوده ،در صورتی که فقط بحث آمادگی شما در موضوعات مختلف هست که تاثیر اصلی را در نمره شما میگذارد.

دفعات شرکت در آزمون ماک آیلتس :

در این خصوص نمیتوان میزان معینی را توصیه کرد. راه بهتر این است که زمانی که در آزمون ماک آیلتس شرکت کردید، نظرات ممتحنین را هم بپرسید و تحلیل آزمون را هم بررسی کنید و روی ایرادات حتما کار کنید،پس از گذشت مدتی که احساس کردید مهارتهایتان را بهبود داده اید ،مجدد در یک آزمون ماک شرکت کرده و نتیجه را با آزمون قبلی مقایسه کنید. همچنین شما میتوانید با شرکت در دوره های آنلاین آیلتس مرکز ایرانلتس در انتها هر دوره به صورت رایگان یک ماک آیلتس داشته باشید و از سطح خود اگاهی پیدا کنید شما میتوانید برای کاهش استرس خود ماک آنلاین آیلتس مرکز ایرانلتس را که مطابق با استانداردهای جهانی میباشد را نیز امتحان کنید.


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰

برچسب ها