منابع آیلتس آکادمیک و جنرال

منابع آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال فراوانی وجود دارد اما اینکه کدام یک از منابع آیلتس به درد ما می خورند کمی کار دشواری است. چرا که باید تک تک آنها را مطالعه کنیم و تشخص دهیم که آیا برای ما مفید هستند یا نه.

آیلتس یک آزمون بین‌المللی بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که سرنوشت زندگی بسیاری از افراد برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها و یا به دست آوردن شغل مورد علاقه‌اشان به این نمره بستگی دارد، هر سه نهاد اصلی و متولی آزمون آیلتس (British Counsi, IDP, and Cambridge Assessment)، مؤسسات، معلمان، و انتشارات مختلف تلاش زیادی در فراهم کردن متریال آموزشی و آماده کردن افراد برای هر دو نوع آزمون آیلتس (آکادمیک و جنرال ترینینگ) داشته‌اند.

1.The official Cambridge Guide to IELTS

کتاب راهنمای کمبریج برای آیلتس با نام دقیق The official Cambridge Guide to IELTS منبع اصلی آیلتس است. کتاب The official Cambridge Guide to IELTS کاملترین و بهترین منبع برای آزمون آیلتس است که باید حتما مطالعه شود.

2.کتاب‌های Mindset For IELTS از انتشارات کمبریج

سری کتاب‌های Mindset از طراح آزمون آیلتس، انتشارات کمبریج. این کتاب دارای ۴ سطح از مقدماتی تا پیشرفته است ( foundation level, level 1, level 2, level 3) که داوطلبان را برای هر چهار مهارت به طور کامل آماده می‌کند. ویژگی منحصر به فرد این کتاب، ترکیبی از متریال‌ آموزشی داخل کتاب و آنلاین است. این مجموعه به خصوص برای افرادی که قصد دارند خود را برای آیلتس آکادمیک آماده کنند، طراحی شده است.

3. Complete IELTS

این مجموعه، شاید یکی از بهترین و کامل‌ترین مجموعه‌های موجود در بازار است که جهت آمادگی برای آزمون آیلتس جزء منابع آیلتس معرفی شده است. این مجموعه بر اساس بند اسکوری که افراد به دنبال کسب آن‌ها در آیلتس هستند (Bands 4-5, Bands 5-6.5, Bands 6.5-7.5)، تنظیم و آماده شده است. این مجموعه داوطلبان را به طور کامل برای تمام بخش‌های آزمون آیلتس آماده می‌کنند به همراه ارائه اطلاعات دقیق و معرفی استراتژی‌ها و نکته‌های مفید برای انواع مختلف سؤالات.

4. New insight into IELTS

کتاب New insight into IELTS می تواند به عنوان منابع زود بازده آیلتس حساب شود. به دلیل اینکه کتاب شامل ۴ بخش است که در قالب چهار درس کلی و زیر مجموعه های ان شما را نه تنها با آیلتس آشنا میکند بلکه نکات بسیار مفیدی را در ستون های کناری کتاب به رنگ آبی به شما گوش زد می کند.هر درس شامل ۳ بخش می شود که بخش اول مسئله ای در آیلتس را بیان می کند. در بخش دوم استراتژی و تکنیک به شما می آموزد و در بخش نهایی تمرین هایی را آماده می کند تا از آنچه فرا گرفته اید استفاده کنید.

5. Cambridge Objective IELTS

این منبع آیلتس دو سطح دارد:Intermediate Advanced اگر می خواهید نمره بالای ۷ بگیرید در آیلتس و سطح زبانی خوبی دارید توصیه من خواندن سطح advanced این کتاب هست.کتاب Objective IELTS هر کدام شامل ۲۰ درس می شود که حول محور موضوعی خواص نگاشته شده و در غالب این موضوعات به آموزش و تمرین کردن هر مهارت آیلتس میپردازد مضافاً گرامر و لغت نیز به شما می آموزد.

6.کتاب Kaplan IELTS

این کتاب شاید به آنقدرها که باید مورد توجه قرار نگرفته اما این کتاب هم بسیار منبع مفیدی برای کسانی است که هیچ شناختی از آیلتس ندارند و می خواهندمنبع آیلتسی از صفر صفر یعنی شناخت ساختار آزمون آیلتس را اغاز کنند.

7. Cambridge English Vocabulary for IELTS

اگر می خواهید هم زمان با دیگر مهارت ها دایره لغات خود را افزایش دهید قطعا این کتاب یکی از بهترین گزینه های منابع آیلتس است.کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS دو سطح intermediate و advanced دارد که با توجه تعیین سطح زبانی خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب و مطالعه نمایید.

8. کتاب Cambridge grammar for IELTS

کتاب Cambridge grammar for IELTS، یک کتاب بسیار عالی برای گرامر آیلتس است. از آنجایی که گرامر یکی از مهارت های بنیادین هر 4 مهارت آیلتس است، بهتر است توجه بسیار ویژه ای به آن شود و کتاب Cambridge grammar for IELTS، منبع آیلتس خوبی میباشد. کتاب Cambridge grammar for IELTS در 25 فصل ارائه شده است و در ابتدای هر درس در این فصول، یک آزمون قبل از هر درس وجود دارد که بهتر است حتماً روی آن آزمون کار شود.

کتاب Cambridge grammar for IELTS چند مزیت بزرگ دارد:

زبان آموزشی آن ساده است.ساختارها بسیار مختصر و مفید ارائه می شوند.مثال های بسیار خوب و کاربردی دارد.تمرینات میانی و پایانی آن بسیار مفید است.آزمون اولیه در ابتدای هر درس، به شما کمک بسیاری می کند تا آموخته های خود را بسنجید.

شما می توانید پیش از شرکت در آزمون آیلتس با انجام آزمون ماک یا ماک آیلتس که آزمون های شبیه سازی شده آیلتس توسط ایرانلتس می باشند خود را تعیین سطح نمایید و از راهنمایی های ما برخوردار شوید. همچنین می توانید در صورت نیاز از آموزش آنلاین آیلتس استفاده نمایید و آیلتس تضمینی را تجربه کنید.


آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
آموزش ویدیویی زبان ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۲:۰۴:۵۵
معرفی ایرانلتس ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ ۱۱:۰۳:۰۹
دوره آنلاین آیلتس ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ ۰۱:۰۱:۳۳
ریدینگ آیلتس ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ ۰۳:۰۶:۴۰

برچسب ها